Спільно працюємо над реалізацією програми Президента «Зелена країна»

З ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань опрацювання ефективних механізмів стимулювання юридичних осіб приватного сектору до реалізації програми Президента «Зелена країна».

Про це повідомив голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

«Підкреслюємо надзвичайну важливість забезпечення розширеного відтворення лісів, збалансованого розвитку лісового господарства, спрямованого на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів.

З метою ефективного та своєчасного виконання програми Президента «Зелена країна», зокрема в частині стимулювання юридичних осіб приватного сектору до реалізації програми, робоча група рекомендувала:

ЦОВВ та обласним державним адміністраціям врахувати представлені мотиваційні положення при спілкуванні з юридичними особами приватного права та сприяти налагодженню діалогу між юридичними особами приватного сектору та Держлісагентством та/або державними лісогосподарськими підприємствами з огляду на надання спонсорської підтримки робіт з лісовідтворення.

Обласним державним адміністраціям:

Активізувати зусилля щодо можливого захисту від вирубування самозалісених ділянок на землях державної та комунальної власності, зокрема щодо інформаційних кампаній з територіальними громадами.

▪️Сприяти налагодженню діалогу між територіальними громадами та державними лісогосподарськими підприємствами стосовно виділення земель під залісення.

▪️Сприяти виділенню земель запасу державним лісогосподарським підприємствам для проведення робіт з лісовідтворення.

▪️Сприяти залученню коштів місцевих бюджетів та Державного фонду охорони навколишнього середовища для будівництва заводів для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство фінансів України та Держлісагентству відпрацювати питання можливості започаткування системи видачі вуглецевих сертифікатів з метою залучення інвестицій для проведення робіт із масштабного лісорозведення в рамках розробки національного стандарту оцінки обсягу поглинання вуглецю лісами», – йдеться у повідомленні.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ