Якісні підходи, сучасна техніка та жорсткі критерії відбору – лісівники Волині підсилюють групи оперативного реагування

Щоб отримати бажаний результат, робота лісової охорони має бути чітко організованою та спланованою. Для цього необхідні професійність, принциповість у роботі та однозначно – сучасна техніка. Ситуація з незаконною заготівлею та обігом деревини потребує кардинальних рішень.  Тож у держлісгоспах області останнім часом особливу увагу приділи модернізації груп оперативного реагування. Оновлювали особовий склад, проводили професійну підготовку, модернізувалися технічно.

Що вдалося і над чим потрібно працювати найближчим часом, перевірили учора, 10 листопада, під час огляду техніки та підготовки спеціалізованих рейдових підрозділів.

– Коли у 2016 році ми створили групи оперативного реагування, одразу відчули якісне підсилення держаної лісової охорони. Проте з часом  результати перестали бути задовільними. Тому ми всі маємо посилено працювати над власним вдосконаленням. Зі свого боку готові і пропонуємо вам покращене технічне забезпечення. Від вас тепер чекаємо змін у ситуації з незаконним рубками та обігом деревини, – зазначив під час спільної наради з працівниками оновлених груп оперативного реагування начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

Загалом у держлісгоспах області відтепер постійно патрулюватимуть лісові масиви 13 рейдових груп.

Вони укомплектовані автомобілями Renault Duster. Працівники рейдових груп, крім форменого одягу, забезпечені засобами індивідуального захисту (в тому числі помповими рушницями), засобами спостереження (нагрудними камерами, біноклями, тепловізорами) та засобами зв’язку.

Для виявлення фактів незаконних рубок та як доказова база добре зарекомендували себе фотопастки, яких лише цього року придбано 400 штук.

Загалом за 10 місяців року працівниками груп оперативного реагування лісогосподарських підприємств Волині проведено 6290 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті складено 659 протоколів, 84 справи передано в правоохоронні органи.

Оновлені та модернізовані, підсилені професійно та технічно – 43 працівники підрозділу, спеціально створеного для додаткової охорони лісу, вже приступили до роботи.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ