Майстер лісу: відповідальність та обов’язки

Охорона та захист волинських лісів – саме такий обов’язок безпосередньо лягає на плечі майстрів лісу. Вони щодня інспектують свої ділянки, аби ліси і надалі залишались окрасою нашого регіону.

На базі Муравищенського лісництва працює 5 майстрів, які щодня оглядають території лісових насаджень, знаючи кожну лісову стежину. Микола Мазяр, один з них.

Чоловік зізнається, що з дитинства любив ліс, тож і життя вирішив присвятити цій благородній професії.

Свою роботу лісівник знає і любить. За роки сумлінної праці здобув авторитет як серед місцевих мешканців, так і в керівництва підприємства.

У 2018 році одну з рекреаційних зон на території лісництва назвали саме прізвищем цього майстра лісу. В гості до «Мазяра» часто приїздять любителі відпочинку на природі з різних куточків регіону. На жаль, після таких посиденьок доводиться не лише прибирати сміття, а й ремонтувати саму зону відпочинку.

Микола Юліанович зізнається, що робота в лісі розпочинається з самого ранку і до «смерканку», незважаючи на пору року чи погодні умови. Проте про вибір професії жодного разу не пошкодував. Змінюється і саме лісництво в кращу сторону, на допомогу приходять молоді та активні лісівники.

Молодий погляд та багаторічний досвід дає гарні результати. Микола Юліанович спостерігає не лише за тим, як росте ліс, тішать зміни і в самому лісництві, де капітально ремонтується адміністративне приміщення, збудований фазанарій та посилено дбають за пожежну безпеку. З кожним роком розбудовуються нові лісові дороги а також створюються мінералізовані смуги.

Цього року, на щастя, завдяки комплексному підходу та роботі майстрів лісу вдалось уникнути пожеж. Робота майстра лісу є дуже відповідальною, з неї, з як і з виконання своїх обов’язків кожним із працівників, розпочинається успіх держпідприємства.