Рейди та перевірки лісової охорони: основні підсумки тижня

Протягом минулого тижня працівники державної лісової охорони та груп оперативного реагування провели більше 100 рейдів лісовими масивами, прилеглими дорогами та спільно з працівниками поліції – перевірки приватних пилорам.

В результаті задокументовано 13 фактів самовільних порубок та незаконного перевезення деревини.

Зокрема працівниками лісової охорони ДП «Шацьке УДЛГ» було виявлено та вилучено майже 11 м3 деревини без належного маркування в результаті перевірки вантажівки в с. Омеляне Ковельського р-ну. Перевізник надавав документи, які не відповідають дійсності.

Працівниками цього ж лісгоспу було виявлено самовільну поруку у Піщанському лісництві ДП «Шацьке УДЛГ». За фактом складено протокол, порушник сплатить штраф та збитки.

  • Працівники групи оперативного реагування ДП «Цуманське ЛГ» провели операцію щодо встановлення причетності осіб до скоєння численних самовільних порубок. В результаті двотижневої роботи авто на єврономерах вдалося затримати, як і встановити особи порушників – це жителі смт Цумань, які неодноразово потрапляли в поле зору правоохоронців та лісової охорони. Протягом цього часу арештовувалися фури з деревиною, залишені порушниками в результаті втечі. Ведеться слідство.

Працівники групи оперативного реагування ДП «Колківське ЛГ» у Рудниківськом лісництві затримали на самовільній порубці неповнолітніх осіб. Міру відповідальності встановить суд, а от збитки – а це понад 21 тис. грн –  доведеться сплатити батькам лісопорушників.

Принагідно нагадаємо: заготівля деревини – важка і небезпечна справа, яка потребує фаховості та вмінь. Не нехтуйте своїм життям та здоров’ям. Особливо поясніть це дітям.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ