Юрій Болоховець: «На другому місці за темпами висадки Волинь – 5 млн сіянців»

Про це голова Державного агентства лісових ресурсів України зазначив під час пресконференції, що відбулася сьогодні, 2 грудня.

“Під час осінньої висадки дерев у рамках програми Президента «Зелена країна» ми висадили майже 58 мільйонів деревних рослин, що на 40% більше запланованого!

Найбільше дерев висаджено на Житомирщині – 14,2 млн сіянців.

На другому місці по темпам висадки Волинь – 5 млн сіянців.

На третьому місці Київщина – висаджено майже 4,5 млн сіянців.

Запорізька область висадила близько 4,3 млн сіянців.

Луганщина і Львівщина висадила близько 3,5 млн кожна.

Відзначу, що із загальної кількості висаджених деревних рослин 6,6 мільйонів штук ми висадили на землях територіальних громад.

Нас часто запитують, чи встигнемо ми висадити 1 мільярд дерев за три роки? Відповідаю: так. Не дивуйтеся, що зараз програма виконана на 6%. Ліс висаджується не лінійно, а за правилами вегетаційних сезонів. Найбільш сприятливим часом для цього є весна. Менш сприятливою порою року є осінь. Влітку та зимою ліс не висаджується. Наш графік висадки матиме чітко виражені піки, які будуть співпадати із веснами.

У 2022 році ми плануємо висадити 300+ мільйонів сіянців. У 2023 – 330+ мільйонів сіянців. У 2024 – 334+ мільйонів сіянців.

Активно працюємо над нарощенням потужностей. Цього року ми відкрили сучасний насіннєво-селекційний завод у Львівській області. Днями відкриваємо такий самий завод на Донеччині. Протягом наступного року плануємо відкрити ще 9 заводів: у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій областях”, – розповів Юрій Болоховець.

Відслідкувати хід реалізації програми Президента «Зелена країна» можна на нашому сайті https://zelenakraina.gov.ua/.