Зниження об’ємів заготівлі, ріст прибутків та податків: у держлісгоспах Волині підбивають попередні підсумки року

З якими результатами завершують рік державні лісогосподарські підприємства області та щодо напрацювань проектів виробничих і господарських планів йшлося під час наради у Волинському ОУЛМГ, яка відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка.

Участь у засіданні взяли директори та головні лісничі державних лісогосподарських підприємств, заступники начальника управління та керівники відділів.

– Перш ніж планувати, маємо проаналізувати все попередньо. Вже зараз можемо зробити висновки, як спрацювали за цей рік. Однозначно видно із загальних даних – вдалося реалізувати всі основні господарські завдання. Плани з лісовідновлення виконано на 108%. Виробничі показники також із позивною динамікою. Фінансові результати цього року високі, стабільна економіка держлісгоспів. Тож у 2022 році серед іншого ми поставимо перед собою нові цілі. Це й виведення на якісно новий рівень мисливського господарства, розвиток туризму та рекреації. Маємо всі умови та можливості, щоб ці напрямки приносили не лише  репутаційні, а  й суттєві фінансові прибутки, – наголосив Олександр Кватирко.

Перший заступник начальника Руслан Войцеховський підсумував результати лісокультурної кампанії, стан ведення мисливського господарства та роботу державної лісової охорони. Останнє з питань доповіді першого заступника стало найбільш обговорюваним. До якості роботи лісової охорони будуть зауваження доти, поки повністю не врегулюється питання самовільних рубок та незаконного перевезення деревини, наголосив головний лісничий управління. Тому на Волині доукомплектування та переформатування рейдових груп, колективів лісництв, що мають повноваження лісової охорони, триватиме доти, поки буде потреба в посиленні цього напрямку.

У підсумку обговорення питання Олександр Кватирко звернувся до керівників лісгоспів із пропозицією переглянути технічну комплектацію державної лісової охорони та за потреби посилити її, у тому числі – розглянути можливість придбання нових автотранспортних засобів.

Фінансові показники озвучила заступник начальника Лідія Турянська. За 9 місяців року, що минає, всі державні підприємства спрацювали прибутково, отримавши 51,6 млн чистого прибутку. На ведення лісового господарства спрямували більше 870,5 млн грн. Середня заробітна плата, порівняно із показником минулого року, зросла на 7 тис. грн і становить 17 тис. 620 грн.

Щодо податків, то проаналізували вже показники за 11 місяців року. Державні лісогосподарські підприємства за цей час сплатили до бюджетів усіх рівнів 492 млн 932,7 тис. гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Це на 160 млн 114,2 тис. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, до Державного бюджету України сплачено 255 млн 124,9 тис. грн та 143 млн 605,7 тис. грн – до місцевого бюджету. Єдиного соціального внеску – 94 млн 202,1 тис. грн.

Підсумки проведення лісозаготівельних робіт, виконання виробничих та аукціонних завдань озвучив заступник Олександр Рибчинський.

Він також проаналізував ситуацію загалом і окремо наголосив, що об’єми заготівлі деревини від усіх видів рубок, порівняно з попередніми роками, в області знизилися: якщо у 2019 рік заготовили 1235,0 тис. м3, у 2020-му  – 1120,3 тис. м3, то цього року очікуваний показник заготівлі становить 929,9 тис. м3.

Тобто в поточному році буде заготовлено на 305,1 тис. м3 лісопродукції менше, ніж за 2019 рік.

Відповідно зменшуються і обсяги переробки деревини. Якщо в 2019 році на лісопиляння направлено 388,1 тис. м3 сировини, то в 2020 році – 288,0 тис. м3, за звітний 2021 рік планується переробити 262,8 тис. м3.

Рівень виконання аукціонних зобов’язань становить 100% (реалізовано на електронних торгах – 602,2 тис. м3деревини).

Окремо торкнулися питання забезпечення населення дровами паливними, співпраці з громадами у напрямку виділення земель під лісорозведення та виконання господарських завдань держлісгоспів.

– Додатково моє завдання для кожного директора – планувати роботу наступного року чітко, з урахуванням усіх потреб. Спілкуватися з керівниками громад, зробити свою роботу максимально прозорою та зрозумілою для місцевих жителів.  Щоб у нас виникало якомога менше проблем щодо проведення заготівлі, реалізації дров паливних, експлуатації доріг та інших, важливих для громади питань, – зазначив у підсумку Олександр Кватирко.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ