Відбулася робоча нарада працівників державної лісової охорони

Із якими лісогосподарськими показниками завершують рік державні підприємства, про підготовку до весняної лісокультурної кампанії та пожежного періоду, ведення мисливського господарства та ситуацію з хижими тваринами – серед іншого йшлося під час робочої наради за участі головних лісничих та лісничих державних лісогосподарських підприємств.

Перший заступник начальника управління Руслан Войцеховський проаналізував ситуацію в області загалом.

Виходячи з показників, результати позитивні – всі держлісгоспи спрацювали ефективно. В рамках виконання президентської програми із заліснення країни виконали всі основні заходи. Зокрема при плані провести лісовідновлення на 4963 га вдалося здійснити відповідні роботи на 5383,5 га. Показник виконання плану з лісорозведення – 300%.

Головний лісничий області наголосив: навесні 2022 року роботи відновляться. А це означає – необхідно встигнути здійснити підготовчі заходи, подбати про якісний посадковий матеріал.

Детально на необхідних завданнях у розрізі держлісгоспів наголосив начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс.

Аналізуючи роботи з охорони і захисту лісу, завідувач профільного сектору управління Володимир Левосюк вказав не недопрацювання та помилки.

Зокрема наголосив, що необхідно зважати на якість оформлення адмінпротоколів та особливо – підготовку матеріалів про лісопорушення, які передаються в правоохоронні органи. Адже від цього значною мірою залежить результат рішень.

Загалом за  11 місяців року в лісах Волині було скоєно 588 випадків незаконної порубки лісу. Лісопорушниками  було незаконно зрізано 770 м3 деревини на суму завданих державі збитків 6279 тисяч гривень.

Всього в районні відділи та відділення  Головного управління Національної поліції у Волинській області направлено 177 справ на суму збитків 4462 тисячі гривень. Решта незаконних рубок лісу виявлена, задокументована працівниками державної лісової охорони Волинського ОУЛМГ та перебуває на розгляді лісогосподарських підприємств.

Окремо торкнулися питання підготовки до пожежного періоду. Ці заходи,  як і проведення лісокультурної кампанії, завжди перебувають на контролі.

Щодо мисливського господарства необхідні завдання озвучив завідувач профільного сектору управління Віталій Каращук. Серед важливих зараз – контроль за популяцією хижих звірів, підгодівля тварин у зимовий період, розвиток вольєрного господарства та охорона мисливського фонду.

Наостанок перший заступник начальника управління нагадав: запорукою ефективної роботи є дисципліна, професійна обізнаність та згуртованість колективу.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ