Для лісівників безпека завжди буде у пріоритеті

У державних лісогосподарських підприємствах проходять спеціальні навчання з питань охорони праці. Сьогодні, 14 січня, участь у заході взяли 350 осіб.

– Таким є традиційний щорічний комплекс заходів, спрямованих на збереження здоров’я і життя наших працівників. Це – постійний пріоритет і завдання начальника управління Олександра Кватирка, – зазначає заступник начальника Олександр Рибчинський. – Ми проводимо їх відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про охорону праці» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».

Серед запланованих заходів – навчальні семінари, форуми, тренінги, офлайн- та онлайн конференції, практичні заняття, конкурси, тестування і перевірки діяльності підприємств. Навчання у «Безпековій школі» пройдуть усі працівники підприємства, а це виконавці лісозаготівельних, вантажо-розвантажувальних, деревообробних та інших видів робіт. Насамперед майстри лісу і лісозаготівель, інженери з лісозаготівель, керівники служб, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного проведення робіт, вальники лісу та лісоруби, трактористи. Навчання відбувається за участі фахівців з охорони праці, медиків, психологів, юрисконсультів.

–  Практика показала, що проведення ефективного спеціального навчання та вивчення всіма працівниками, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки або там, де є потреба в професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, знижує ризики травм та професійних захворювань, – наголошує головний спеціаліст відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Олександр Боровицький. – Перше заняття вже відбулося сьогодні, 14 січня. Проходило воно в онлайн-режимі. Проводив головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства Андрій Мусійовський з представниками Академії управління ризиками – доктором технічних наук, професором МІМ-Київ Віталієм Цопою та доцентом кафедри охорони праці НУБіП України Тамарою Білько. Вони мають величезний досвід роботи в т.ч. в лісовому господарстві. Цього разу Андрій Йосипович дуже скрупульозно і фахово проаналізував причини та обставини виникнення нещасних випадків на лісосічних роботах. Віталій Цопа зупинився на питаннях формування ризикорієнтованого мислення працівників під час виконання робіт у лісі. Тамара Білько зупинилася на питаннях надання домедичної допомоги, першочергових кроках та дій при травмуванні, алгоритму серцево-легеневої реанімації, застосуванні зовнішніх дефібриляторів для потерпілих.

Навчання з питань охорони праці проходять на підприємствах за навчальними планами та програмами, які розробляються з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов’язків працівників.

Такі заходи в першу чергу спрямовані на попередження виникнення нещасних випадків та профілактиці виробничого травматизму.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ