
Так зване народження лісу відбувається, коли з шишки отримують насінину, яка згодом потрапить до рук лісівників. Таким собі «пологовим будинком» є шишкосушарня.
Одна з таких – на території Павлівського лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». Тут можна побачити, як відбувається сушка шишок сосни звичайної, ялини звичайної та модрини європейської. А також почути справжній лісовий звук народження хвойного лісу.
Микола Конон, лісничий Павлівського лісництва, розповідає: «У кожен барабан засипається від 200 до 250 кг шишки і впродовж 5-6 днів шишка при температурі не більше 45 градусів сушиться. В подальшому 1-5 разів на день потрібно провернути барабан. Коли повертається барабан, шишка розкривається і насіння потрапляє в спеціальні лотки».
За зимовий період лише в Павлівському лісовому господарстві просушують 9 тонн сосни звичайної, 1 тонну ялини та модрини європейської. З однієї тонни шишок орієнтовно отримують 12 кг насіння.
Після цього насіння збирають, обезкрилюють, провіюють і відправляють на зберігання, аби в подальшому висіяти в розсадниках. Проте перед тим насіння спеціальним методом відбирають на перевірку і везуть на Рівненську лісонасінневу лабораторію. Процес забору насіння на експертизу відбувається спеціальним шляхом ділення.

Для отримання хорошого посадкового матеріалу потрібне якісне насіння. Збирають його на лісових розсадниках.
Загалом у держлісгоспах Волині вже зібрали 122 тонни шишок. Всі – зібрані з найкращих насаджень області та тих, які ростуть на спеціальних ділянках. Лісівники Волині наголошують: повністю готові до весняної посадки лісу. І за умови передачі земель під заліснення забезпечать якісними сінцями та саджанцями.