На Волині відбулася перша лісовпорядна нарада

Сьогодні, 29 березня, у Волинському ОУЛМГ відбулася нарада щодо проведення базового лісовпорядкування лісів державних лісогосподарських підприємств області.

Провели її за участі першого заступника начальника управління Руслана Войцеховського, начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОВА Валентина Кухарика, начальника відділу лісового господарства ВОУЛМГ Бориса Бабеляса, головного інженера ВО «Укрдержліспроект» Ігоря Бокала, представників Комплексної Української, Львівської та Київської експедиції, спеціалістів ВОУЛМГ, директорів, головних лісничих, лісничих, спеціалістів лісогосподарських підприємств.

– 2022-й рік – час проведення базового лісовпорядкування у лісах, що в межах держлісгоспів Волині, – нагадав Руслан Войцеховський. – Прошу всіх вас поставитися до виконання цієї роботи максимально відповідально. Адже за тими планами нам доведеться працювати наступних 10 років.  

Деталізував роботу, відповідно до протоколу, Ігор Бокало.

Визначитися з порядком та місцем роботи, оглянути всі без винятку лісові угіддя, провести бусольну зйомку, здійснити вимір висоти дерев, їхній діаметр, запас деревини на 1 га, закласти пробні площі. Також запроєктувати освітлення, прочистку, прорідження, прохідну, вибіркові санітарні та суцільно-санітарні і рубки головного користування. Дати оцінку стану лісовідновлення та намітити заходи щодо збереження лісових культур та догляду за ними, створенню кормових полів (ремізів) у лісомисливських угіддях відповідно до нормативів, намітити заходи щодо будівництва доріг у лісах, відновлення та ремонт меліоративних систем та інше. Про все це йшлося в процесі обговорення.

Валентин Кухарик зі свого боку наголосив на необхідності  враховувати при проведенні лісовпорядкування інвентаризацію та винесення в натуру меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області.

Заслухавши виступи, відповідно до плану проведення наради,  обмінявшись думками, учасники заходу продовжили обговорення.

Головні лісничі та інженери лісового господарства державних лісопідприємств мали можливість онлайн поспілкуватися з фахівцями ВО «Укрдержліспроєкт», отримати відповіді на свої запитання.

Всі зауваження та пропозиції внесені у протокол першої лісовпорядної наради щодо проведення базового лісовпорядкування у держлісгоспах області.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ