Бойовими діями сьогодні охоплено близько 600 тисяч гектарів лісових земель

Про це у Фейсбук повідомив Голова Держлісагентства Юрій Юолоховець. “На лінії фронту все ще знаходяться 6 обласних управлінь, 17 державних підприємств, 136 лісництв.

Ми вже маємо звільнені території. Але орки знищували все на своєму шляху. Буквально.

Наведу як приклад Сумщину. Практично всі лісгоспи знаходилися або в зоні активних бойових дій, або на окупованих територіях.

Ситуація з логістикою досі складана. Підірвані два мости через річки Сейм і Ворскла. Один із них сполучав південну частину області з північною, де знаходяться ряд наших підприємств: Шосткинське, Конотопське, Свеське.

У південній частині області підірваний міст через річку Ворскла, це харківський напрямок.Найбільших втрат зазнав Тростянецький лісгосп, пошкоджені всі структурні підрозділи. Збитки обраховуються десятками мільйонів гривень.

Повністю знищена контора центральної садиби лісгоспу та адміністративне приміщення АТП. Знищено все майно. Повністю вигорів цех переробки деревини та склад готової продукції.

Територія підприємства була розмінована, але небезпека від відвідування лісових масивів залишається.

Роботи по розмінуванню доріг і адмінбудівель зараз ведуться і на Житомирщині. «Відчищено» будівлю та садибу одного лісництва в Народицькому спецлісгоспі. Протитанкові міни знайдені фактично по всьому подвір’ї, в господарських приміщеннях, біля техніки. Їх знайшли вже понад 130 штук.

Крім того, біля техніки окупанти встановили розтяжки.

Зараз ми шукаємо нові формати роботи лісової галузі, щоб виконати першочергові завдання по охороні, захисту і відновленню лісів.

Всі лісгоспи вирішують питання з реалізацією, шукаючи інші можливі варіанти сполучень зі споживачами.

Роботи багато, але головне – Перемога. Працюємо, аби якнайшвидше все відновити”.