У вольєрах Волині вирощують оленів

На території ДП «Любешівське ЛМГ» у Залізницькому лісництві (квартал 9, виділ 37, 38) розташовано мисливський вольєр площею 12,1 га.

З них 9,3 га відведено під розведення оленя благородного: 10 самиць та 2 самця оленів оселились тут у листопаді 2021 року.

«Акцент на вольєрному господарстві – задача поставлена нам начальником Волинського ОУЛМГ Олександром Кватирком», – каже директор підприємства Олег Павляшик. – Посилено працюємо над цим напрямком, виправляючи ситуацію після спалаху африканської чуми три роки тому, яка поставила під загрозу популяцію дикого кабана та пастерильозу у оленів. Робота триває, усі зусилля – задля гарного результату».

Розведення відбувається в напівдиких умовах. Площа ділянки напряму залежить від кількості поголів’я. Огорожа повинна витримувати напади хижаків. Під час вибору місця слід вважати, що взимку та влітку тварини мешкають в гущині лісу, а на весні та восени – на луках та коло боліт.

Вольєр являє собою величезне пасовище, тварини не потребують закритих приміщень. Великий простір випасу дозволяє оленям харчуватись у наближених до природніх умовах. Наявна природня й водойма та укриття від вітру чи то жаркого сонця.

Попри наближені до природніх умови, для підгодівлі копитних лісівники використовують найбільш «привабливі» корма. Із різних видів сіна, у першу чергу, олені з’їдають садове та лісове різнотрав’я.

Більшість рослинних кормів бідні солями натрію, кальцію та багатьма мікроелементами, це є причиною мінерального голодування, явища розповсюдженого між травоїдними. Підростаючий молодняк оленя, самиці, що годують дитинчат та самці з неокостенілими рогами потребують мінеральної підгодівлі.

У оленів, забезпечених мінералізованими кормами, роги ростуть гіллястими та більш симетричними, ніж в тварин, позбавлених такого роду кормів.