На Волині знову побільшало фазанів

Учора, 12 квітня, лісівники Волині знову випускали фазанів у вільні природні умови.

Така справа – це вже гарна традиція для держлісгоспів Волинського ОУЛМГ, яка особливо активно підтримується останні 4 роки.

Фазанів закупили і привезли з Одеської області ще восени­ –загалом 2000 особин.Весь цей час птахів перетримували у фазанаріях.

А тепер, із настанням найбільш комфортних для проживання умов у природі, випустили на волю.

Свобода фазанам поки сподобалася. Це було помітно з того, як вони покидали клітку.

Сподіваємося, що птахи приживутся і дадуть гарне потомство. Особливо ж надіємося на свідомість людей. Віримо, що ніхто не стане випалювати суху траву, де зараз птахи почнуть гніздитися.

Варто зазначити, що вольєрне господарство на Волині останніми роками розвивається особливо активно.

Загальна площа фазанаріїв у держлісгоспах області – понад 11 тис. кв. м (створені вони вже у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ДП «Колківське ЛГ», «Любомльське ЛГ», «Ківерцівське ЛГ»).Тут птахів перетримували. А розселяють максимально в різних угіддях – на території усіх 10 держлісгоспів Волині.

Зокрема учора випускали 200 особин у ДП «Любомльське ЛГ»Ще 115 – у ДП «Колківське ЛГ».Частину птахів лісівники лишають у вольєрах як маточне поголів’я.

Що цікаво: ще 370 особин, які випустили цієі весни, вирощені вже у власному фазанарії колишнього ДП «Горохівське ЛМГ»(тепер уже «Володимир-Волинське ЛМГ»).

Привезені у попередні роки птахи дали у вольєрі гарне потомство. Тож тепер на Волині живуть уже фазани з винятково «волинським корінням».

Такі ж цілі – вирощувати чисто волинського фазана – ставлять собі і в інших державних підприємствах області.

Варто зазначити, що полювання на цього птаха на Волині поки заборонено – з метою досягнення в природі достатньої кількості.