У навчанні теорія не може існувати без практики. Особливо у лісовому господарстві

Тому постійна співпраця лісівників та навчальних закладів, де готуються майбутні фахівці, не просто гарна традиція, а необхідність.

Студенти постійно залучаються на різні лісогосподарські заходи, перебувають на виробництві. Також спілкуються із працівники галузі під час численних зустрічей.

Одна з таких учора, 12 травня, тривала на базі ВНУ ім. Лесі Українки. Відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Лісове господарство» на освітньому рівні «бакалавр».

Обовний формат – дискусія – один із найдієвіших.

Учасники – викладачі та студенти кафедри лісового та садово-паркового господарства, в тому числі – декан факультету біології та лісового господарства Олександр Журавльов, завідувач сектору управління персоналом Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства Ірина Щербатова, директор ДП «Городоцьке ЛГ» Олександр Онищук, начальник відділу міжрайонного оперативного контролю екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук.

«Ви обрали професію, якою можна пишатися. По-перше, це галузь із власним традиціями. Великий колектив – загалом понад 2000 людей, біля яких ви будете постійно рости. Інакше не може бути – галузь не приймає слабких. Якщо ви в галузі, це означає, що ви сильні. Все оцінюється за здібностями. А це мотивує.

Лісівники – досить авторитетні люди у громадах. Вони є депутатами місцевих рад, представниками місцевого активу.Сучасний лісівник – із авто, планшетом, переважна частина робіт сьогодні виконується механізовано. Сучасний лісівник має нагоду вивчати досвід Європи.

В лісовій галузі ви отримуєте пакет соціальних гарантій, тому що в нас дієва профспілка. А це і допомога в період найкращих подій в житті. І підтримка у випадку біди – що, повірте, не менш важливо. Серед щорічного – фінансування на відпочинок, премії з нагоди свят та за особисті досягнення.

Навіть в умовах війни все це збереглося. І зараз особливо відчувається велике значення та роль лісівників у громаді», – зазначила Ірина Щербатова.