Медову справу лісівники Волині розвивали завжди

Пасіка є практично у кожному лісництві. Загалом – більше 2000 бджолосімей.

На пасіці, що в Залізницькому лісництві ДП Любешівське лісомисливське господарство, розміщено 35 вуликів, тут налічується 38 бджолосімей, 12 з яких «мешкають» в апі-будиночку.

Цією корисною справою більше 10 років займається Володимир Максимович Швирид. Пасічник відзначає: саме різноманіття лісових трав та цвіту дерев забезпечує хороший медозбір.

Лісовий мед має високі цілющі та смакові властивості, він екологічно чистий та містить багато різнотрав’я. Саме травневий мед вважається найкориснішим, тому що бджоли збирають пилок із кульбаби, мати-й-мачухи, верби, також продукт має у своєму складі нектар кущів та рослин, які ростуть поруч з лісом.

Завдяки різноманітності лісового різнотрав’я, в цьому продукті накопичується особливо велика кількість вітамінів. Лісовий мед вважається елітним серед всіх інших видів меду, він має унікальні лікарські властивості і чудові смакові якості.

«Бджільництво та ловля рою – процес досить захопливий», – каже Володимир Максимович. За словами пасічника, найефективніший спосіб вилову бджіл здійснюється за допомогою «пасток», їх розміщують на деревах на висоті не менше 5-7 метрів заввишки, воно має бути добре розгалужене, щоб створювати тінь та прохолоду. В пастках знаходяться рамки зі старою сушшю та вощиною в перемішку. Кріпиться така конструкція на дерево по орієнтовних шляхах переліту бджіл.«У кожній бджолосім’ї є розвідниці, які починають шукати новий будинок за півмісяця до роїння. Перед тим, як вийти новій сім’ї, вона шукає місце, куди їх завести. В пошуках нового місця бджоли відчувають запах від старої суші (рамки), яка виділяє запах прополісу та воску, та поселяються в ній», – ділиться досвідом пасічник.

Дуже важливим є і розмір «пастки»: якщо встановити занадто багато рамок, то у вулику поселиться лише невелика сім’я, а як рамок буде мало, то комахи просто не заселяться до нього.