Григорій Новосад: про людяність, порядність та професіоналізм

Відмінник лісового господарства Григорій Новосад сьогодні відзначає ювілей. Добре знаний на Волині й в Україні лісівник усе життя присвятив роботі у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, де вже впродовж багатьох років очолює відділ використання лісових ресурсів. Його авторитет, професіоналізм, порядність беззаперечні… Він небагатослівний, оперує цифрами, фактами, досвідними практиками. До його слів, думок дослухаються працівники держлісгоспів і колеги-управлінці. Мудрий і виважений практик, в основу життєвої філософії та професійної діяльності якого попри теоретичних знань покладені власний і колегіальний досвід кількох лісівничих поколінь. Товариська, щира, скромна і мудра людина.

Прийшов у лісову галузь після навчання у Львівському лісотехнічному інституті у серпні 1979 року майстром із будівництва, а згодом – начальником нижнього складу у Володимирецькому лісгоспзазі Рівненської області. Звідти у жовтні 1983 року був переведений у Ківерцівський лісгоспзаг на посаду старшого інженера міжлісгоспзагівської нормативно-дослідної лабораторії. Там і примітив перспективного юнака тодішній обласний очільник галузі Дмитро Телішевський, запросив на роботу  в обласне управління лісового господарства і лісозаготівель на посаду старшого інженера відділу лісозаготівель і переробки деревини.

– Легко ніколи не було, – зізнається Григорій Олександрович. – Постійні відрядження, щоденне спілкування з виробничниками, робота з цифрами і таблицями.

Відділ лісозаготівель і переробки деревини завжди вважався пріоритетним для держави, адже саме від його професійної роботи залежало виконання планових показників, наповнення державної казни. Працював пліч-о-пліч з відомими виробничниками, яких знала вся Україна чи й тодішнє союзне Міністерство. Від них вчився людяності, вимогливості до себе і колег, набував досвіду, знань, розуміння важливості своєї роботи для держави, лісової галузі, колективу.

Серед професіоналів, що вже увійшли в історію українського лісівництва, сам ставав схожим на них: таким же дисциплінованим, вимогливим до себе і колег, а ще постійно навчався, вникав у виробництво, новітні підходи і методики лісогосподарювання, важливість доглядів за деревостанами, заготівлю стиглої деревини, вивіз, якісну переробку, відбір сортиментів, облаштування цехів сучасним обладнанням.

У жовтні 2003 року очолив виробничо-технічний відділ, нині – відділ використання лісових ресурсів.

– Це насправді непересічна, порядна і відповідальна особистість, – характеризує ювіляра начальник управління Олександр Кватирко. – Про таких кажуть: у нього холодний розум і гаряче серце. Григорій Олександрович – надзвичайно толерантна людина. Це зразок інтелігента-управлінця, для якого честь, моральність і відповідальність перед колегами стали не просто правилом, а стилем усього життя. Завжди спокійний, врівноважений, доброзичливий. Професіонал своєї справи.

Працю Григорія Новосада відзначено іменним годинником Державного комітету лісового господарства України, почесними грамотами ВОУЛМГ, Волинських держадміністрації та обласної ради, Державного агентства лісових ресурсів України, Кабінету Міністрів України, почесним нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства».

Сьогодні його вітають рідні, друзі, колеги, працівники державних лісогосподарств, деревообробники. Зичать Перемоги, миру, добра, довгих і щасливих земних років життя.