Лісівники ДП “Володимир-Волинське ЛМГ” ділилися досвідом роботи

Вирощені ліси, створені лісові культури, догляд за насадженнями, охорона від пожеж, організація заготівлі лісу, рекреація – лісівники ДП Володимир-Волинське лісомисливське господарство ділилися досвідом роботи із колегами під час виїзного семінару.

Робоча зустріч відбулася за участі начальника управління Олександра Кватирка, його заступників, керівників профільних відділів Волинського ОУЛМГ та директорів лісогосподарських підприємств.

Формат – дискусія. Все з побаченого фахівці галузі обговорили безпосередньо на місці, враховуючи успіхи та помилки. Радилися щодо необхідних змін та нововведень.Кожен висловив власні пропозиції для вдосконалення роботи.

«Зараз як ніколи відчуваємо обов’язок працювати злагоджено та відповідально. Допомога та підтримка постійно потрібні нашій армії. Країна потребуватиме ресурсу для відбудови після нашої Перемоги. А Волинь назавжди має зберегти статус краю лісів.Продуктивні якісні ліси не виростають самостійно. Розуміємо, що ми всі і постійно зобов’язані докладати максимум зусиль для формування та збереження здорового лісу. Цей процес починається від збору насіння. Якість якого впливає на подальшу долю сіянця. А якість лісу визначають вчасні та правильні догляди. Лісокультурна кампанія в нашій області завершилася вчасно та проведена якісно. Дякую всім за гарну роботу. Зараз наше завдання – провести необхідні догляди за лісовими культурами та молодим лісом», – наголосив Олександр Кватирко.

Досвідом вирощення дубових насаджень Володимир-Волинські лісівники ділилися на прикладі Павлівського лісництва, де зосереджено значний відсоток таких порід. Лісничий Микола Конон, який працює в галузі вже 44 роки, розповів: головне у цій справі – вчасність та ретельність у виконанні необхідних заходів.За словами лісівника, саме дубові насадження є дуже вибагливими і потребують постійної турботи.

Дуб повільно росте. У багатих умовах заростає іншими породами. У перший рік створення таких культур лісівники проводять не менше 5 доглядів, наступні кілька років – 4 або 3. Коли культури стають молодим лісом, проводяться необхідні рубки догляду. Зараз такі заходи виконуються механізовано – з допомогою подрібнювача «KANSAS – 170». Це дає якісний результат.

З допомогою техніки лісівники також облаштовують мінералізовані смуги. «Протягом цього пожежного періоду у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» вже облаштовано 400 км нових та здійснено догляд за 456 км мінсмуг, які створені у попередні роки. Такі протипожежні заходи – не лише безпека лісу, а й загалом громади», – наголосив директор підприємства Володимир Філюк.

Культура ведення заготівлі лісу, його доставка до споживача – питання, які значною мірою формують думку громади про роботу лісівників. Люди за цим постійно спостерігають, стежать, чи є необхідні елементи маркування на деревині, яка перевозиться. Адже це свідчить про законність заготівлі.Крім того, це надскладний процес, який вимагає чіткої організації та дотримання заходів безпеки. І вартісної техніки.

Особливо ж люди цінують затишок, який лісівники створюють у вигляді рекреаційних пунктів. Для самих лісівників це – заходи безпеки та збереження лісу від вогню. Для людей – місце якісного відпочинку на природі. У ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» рекреаційні пункти сучасні та в достатній кількості. Загалом на території лісових масивів підприємства облаштовано 12 рекреаційних зон. Безперечно: це далеко не всі завдання, які покладені на лісівників. Але точно серед найголовніших.

Довідково. У підпорядкуванні ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» перебуває 81165,9 га лісів. З них -21939,1, га займають дубові насадження. Щороку тут вирощують 2000 тис. шт сіянців основних порід. Проводять необхідні заходи догляду в середньому на 2600 га площ. Підприємство забезпечує роботою 286 людей (середня зарплата працівника за цей рік становить 18637 грн.) Вчасно сплачує податки та збори до бюджетів всіх рівнів (загалом за січень-травень сплачено понад 31,2 млн грн).