Відбувся перший етап обласного зльоту учнівських лісництв

У зв’язку з військовим станом в Україні він проходив онлайн. Від начальника  Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка вітання усім учасникам зльоту і головний меседж про підтримку молодіжного руху голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс.

Цей форум вже багато років поспіль об’єднує молоде покоління лісівників і має на меті професійно зорієнтувати школярів на лісівничий фах, прищепити любов до лісу, мрію стати лісівником, екологом, дослідником.

На сьогодні у Волинській області діє близько майже шість десятків учнівських лісництв, двадцять із них взяло участь у цьогорічному зльоті. Його програмою було передбачено презентацію діяльності та захист науково-дослідницьких робіт.

На відкритті зльоту з вітальним словом виступив директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Вербицький. Він подякував за високу організацію у роботі шкільних лісівничих осередків.

Про важливість діяльності шкільних лісництв говорила голова журі, директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради Валентина Остапчук. При цьому акцентувала, що це найпотужніша платформа для вибору майбутньої спеціальності. Тут активно відбувається засвоєння теоретичних основ із лісівництва, що гармонійно поєднується з практичними заняттями та науково-дослідницькою роботою безпосередньо на закріплених за учнівськими лісництвами ділянках, а завдяки навичкам агітаційної діяльності формується позитивний природоохоронний світогляд особистості.

Хорошою традицією проведення обласних зльотів є продуктивна співпраця з лісівниками Волині. Лісівники і освітяни разом дбають про профорієнтаційний вектор виховання, плекають у дітях любов до Природи і рідного народу.

До журі учнівського зльоту також увійшли заступник директора з виховної роботи  Шацького лісового  фахового коледжу   ім. В. В. Сулька Оксана Деркач, кандидат сільськогосподарських наук, завідуючий кафедри лісового господарства Луцького національного технічного університету Віктор  Волянський, доцент кафедри лісового і садово-паркового господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки Сергій Голуб, директор Черемського природного заповідника Володимир Мирка та завідуюча кафедри фізичної терапії Академії рекреаційних технологій і права Інна Мезенцева.

Зліт вийшов мобільним, емоційним, цікавим, змістовним. Журі познайомилися з ініціативними і вмілими юннатами, дізналися про їх участь в лісокультурних акціях, догляди за лісовими розсадниками, прибирання лісових угідь, берегів річок та озер від сміття, грибні уроки, участь у конкурсах та природничих акціях. Дізналися про юннатівський фронт на підтримку ЗСУ, нацгвардійців, прикордонників, підрозділів територіальної оборони. А юні лісівники підтримують їх патріотичними малюнками, посадженими на їх честь іменними деревцями і цілими алеями.

Після презентацій були захисти наукових робіт. І знову юні дослідники подивували членів журі, адже підготували цікаві і змістовні роботи, описали досліди, які особисто провели з допомогою своїх керівників. Чимало із них мають практичне значення для теперішнього лісогосподарювання.

Роботи вихованців оцінювалися згідно з системою балів та несли діалогічний характер між ментором та членами журі.

– Це тільки перший етап, – наголосила методист відділу екології Волинського ОЕНЦ Юлія Бондаренко. – Переможці першого онлайн-етапу обласного зльоту шкільних лісництв будуть запрошені до Волинського обласного еколого-натуралістичного центру на урочисте нагородження  30 червня 2022 року.