Виїзна нарада відбулася на Камінь-Каширщині

Подальша адаптація роботи держлісгоспів до нових умов, протипожежні системи та заходи, будівництво лісових доріг, осучаснення та модернізація лісогосподарських та виробничих процесів, навчання людей та створення максимально комфортних умов праці – особливо при виконанні найскладніших робіт. Ці та інші питання звучали під час виїзної наради, що відбулася на базі ДП «Камінь-Каширське ЛГ».

Начальник управління Олександр Кватирко наголосив: реалізовуючи головні лісогосподарські завдання, маємо дбати про комфортні умови для людей. Працівників, які виконують роботи у лісі, на виробництві, ми першочергово зобов’язані забезпечити необхідними засобами, максимально намагатися оновлювати техніку.

На цьому головний лісівник області наголошував протягом наради неодноразово.

Присутні – заступники начальника управління, керівники профільних відділів Волинського ОУЛМГ, директори лісогосподарських підприємств.

Першим питанням під час наради стали заходи протипожежної безпеки. Учасникам показали оновлені лісопожежні станції – на території лісгоспу та лісництв.

Особливу увагу привернули пірси для забору води. У ДП «Камінь-Каширське ЛГ» їх загалом більше 80. І облаштовані вони з чітким урахуванням географічних принципів – щоб пожежні автомобілі могли оперативно дістатися і поповнити запас води, перебуваючи у будь-якому куточку лісу. При облаштуванні таких водойм враховано всі ризики та вимоги. Створено необхідні умови для доїзду пожежних автомобілів.

Про це розповів директор підприємства Володимир Корецький.

Варто зазначити, що у всіх держлісгоспах області цього року приділили значну увагу протипожежним заходам. Що надважливо у цей час.

Незважаючи на те, що всі ліси Волині вже кілька років перебувають під постійним відеонаглядом, лісівники Волині не зупиняються на досягнутому і модернізують систему. Минулого року вдалося посилити контроль, встановивши трирівневу систему спостереження – безпосередньо у лісництві, лісгоспі та при управлінні. Це дає результат.

Створення якісних лісових культур, догляд за ними та молодим лісом для лісівників також завжди буде пріоритетним. Тому що це вклад у майбутнє. Лісівники на Волині ставлять собі просту і водночас складну ціль –  не просто зберегти статус лісового краю, а виростити ще більш продуктивні ліси.

Виконання цих робіт у держлісгоспах останніми роками є максимально механізованим.

Зокрема у Нуйнівському лісництві учасникам наради продемонстрували процес підготовки ґрунту під лісові культури з допомогою трактора Massey Fergussjn, що працює в агрегаті з фрезою.

Техніка не лише якісно та практично вдвічі оперативніше виконує господарські та протипожежні функції, дозволяє економити час та ресурси, а й є комфортною для роботи людей.

Як проводяться рубки догляду та їх результат для вирощення продуктивного лісу у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» продемонстрували у Видертському лісництві.

А у Нуйнівському лісництві учасники наради побачили процес ремонту дороги з твердим покриттям. Ця дорога, загальною протяжністю 7 км, має економічне та соціальне значення – як і всі, що будуть лісівники Волині останніми роками.