Для працівників лісової охорони додатково закупили мотоцикли

Пожежі, браконьєрство та незаконна вирубка лісів – з такими проблемами лісівники зіштовхуються у роботі. Мобільність і швидкість у цій справі особливо важливі. Тож для працівників лісової охорони додатково закупили мотоцикли – загалом у держлісгоспах області уже понад 100 одиниць двоколісного транспорту.

Таке патрулювання особливо влітку є дуже ефективним.

Мотоцикл – це доволі зручний в лісових умовах і збалансований вид транспорту. Порівняно з автомобілем, має переваги в маневреності, у доволі високих показниках прохідності в умовах лісового бездоріжжя. Або ж в умовах відсутності лісових доріг, пояснюють працівники лісової охорони.

Лісівники з досвідом пригадують, що раніше патрулювання проводили на велосипедах та конях. Багато ходили і пішки. Але зараз умови роботи завдяки техніці значно полегшилися.

В умовах війни безпека лісу надзвичайно важлива. Щоб лісові масиви Волині були під контролем та надійно захищені, лісівники всюди облаштували сучасні системи відеоспостереження та закупили обладнання, яке допомагає в роботі. Окрім того, зараз ризик виникнення пожеж на Волині є високим. А за допомогою камер можна відстежити навіть найменше займання.

Чергують лісівники цілодобово. Завдяки оновленням працювати стало легше, а локалізувати пожежу можна втричі швидше – в середньому за десять хвилин автомобіль лісової охорони прибуває на місце.

Цього року також оновлені всі лісопожежні станції, закуплено засоби пожежогасіння, необхідний інвентар.

Проте краще пожежу попередити, а не ліквідовувати. Бо ж шкода від займань у лісових масивах – велика. Щоб ліс відновити – потрібно до сорока років. Тож лісівники пильнують, аби мешканці прилеглих сіл не розпалювали багаття у лісі.

Крім того, з допомогою техніки зараз фіксуються всі порушення – автомобілі лісової охорони оснащені переносними радіостанціями, лісівники – бодікамерами, у лісі розставляються фотопастки.

Бодікамери використовуються при затриманні лісопорушників, усе знімається на відео. Таким чином формується доказова база.

Через війну відвідувати ліси в Україні не можна. Але в окремих регіонах – не наближених до кордону з ворогом – цю заборону послабили.

Місцеві мешканці вже збирають гриби та ягоди під пильним контролем лісової охорони.

Загалом на Волині в межах 1000 працівників державної лісової охорони, додатково діє 14 груп оперативного реагування – повністю укомплектовані.

Всі працівники лісової охорони зараз – у повній готовності, на цілодобовому патрулюванні. Бережуть не лише ліс від пожеж та незаконних рубок, а й загалом охороняють Волинь у зв’язку з воєнною ситуацією. У співпраці з поліцією, прикордонниками та органами оборони.