На Волині тривають колективні тренування інженерів-таксаторів ВО «Укрдержліспроект»

Відбулися аналогічні заходи вже на базі Маневицького, Володимир-Волинського, Ратнівського та Колківського лісових господарств.

Такі навчання відбуваються традиційно перед початком проведення лісовпорядних робіт.

Ведення лісового господарства – складний та відповідальний процес, який потребує детального планування, та всупереч думок багатьох «небайдужих» громадян, ні в якому разі не ведеться хаотично.

Зокрема у лісництвах держлісгоспів Волині цього року відбудеться повторне базове лісовпорядкування, яке проводиться раз на десять років. Без нього лісгоспи не проводитимуть жодних лісогосподарських заходів у лісі. Це є підтвердженням того, що жодна вирубка дерев, навіть санітарна, не може бути призначена без використання так званих лісовпорядних матеріалів.

Займаються цією справою виключно незалежні фахівці – працівники лісовпорядного ВО Укрдержліспроект. Вони досліджують ліси підприємства та розробляють усі необхідні матеріали лісовпорядкування, які ґрунтовно характеризують стан лісового фонду, результати ведення лісового господарства у минулому ревізійному періоді, а також перспективи на майбутнє. Ці документи також передбачають, де і як саме будуть проводитися більшість рубок, які ділянки потребують охорони та як саме така охорона має відбуватися.

🌲Зокрема вчора навчання відбулися у ДП Колківське лісове господарство

Головний лісничий підприємства Анатолій Іщик розповідає: «Лісовпорядні роботи поділяються на два етапи. ▪️Перший етап – це так звані польові роботи. Таксатори виїжджають безпосередньо у ліс, де за допомогою спеціальних вимірювальних приладів, згідно усіх нормативно-правових актів, що діють у сфері лісового господарства, вивчають ситуацію і описують її, складаючи так звані таксаційні описи. Дані польові роботи мають активізувати всі зміни, які відбулися на території лісового фонду підприємств протягом останніх 10 років та запроектувати лісогосподарські роботи на наступне десятиріччя. ▪️Другий – камеральний, тобто – обробка зібраних даних».

Перед початком польових робіт з базового лісовпорядкування цих лісів, відбулося колективне тренування державної лісової охорони на чолі з першим заступником начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Русланом Войцеховським, генеральним директором ВО «Укрдержліспроект» Віктором Мельниченко, начальником комплексної лісовпорядної експедиції Анатолієм Тимошенко, начальниками лісовпорядних партій, а також інженерів-таксаторів.

Для цього було попередньо закладено 15 тренувальних пробних площ, 10 – на рубки догляду. Пробна площа – це найтиповіша частина лісового насадження, яка використовується для детального його вивчення, вони закладають розміром 3-5% від площі ділянки, які розміщують на ділянці у місцях, характерних за породним складом, запасом, кількістю дерев, середнім діаметром і висотою.

Дані тренування проводяться для перевірки навиків по визначенню усіх таксаційних показників, проектування господарських заходів, правильне застосування усіх методичних вказівок.

Після закінчення усіх етапів, увесь пакет напрацьованих документів має пройти цілий ряд узгоджень, і лише після цього – ми отримаємо офіційний перспективний план розвитку та ведення лісового господарства на наступне десятиріччя.