Лісівники Волині запровадили унікальну IT-програму для виявлення та прокладання швидкого маршруту до місця пожежі

«Пожежник» – унікальна розробка, адаптована під системи відеоспостереження, що діють у волинських держлісгоспах. Дає можливість автоматично прокладати маршрут, враховуючи діючу інфраструктуру. Це посилило роботу, яку на Волині у держлісгоспах ведуть уже протягом кількох років.

У результаті проведеної роботи в 2021-му на підвідомчих підприємствах Волинського ОУЛМГ створили трирівневу систему спостереження за лісовими масивами. Це пункт спостереження в лісництві, пункт спостереження в лісгоспі, пункт спостереження в управлінні. Сьогодні у систему спостереження за лісовими масивами входить 52 вежі з камерами відеоспостереження.

Через рік систему стали вдосконалювати – працювали над створенням програми, яка автоматично визначатиме місце пожежі (лісництво, квартал, виділ, GPS-координати). Програму нещодавно протестували і в результаті – запустили в роботу. Система автоматично визначає місце пожежі, вибудовує найшвидший маршрут від ЛПСу до місця загоряння, інформація передається безпосередньо на пожежний автомобіль.

Щоб усе працювало без збоїв, усі пожежні автомобілі попередньо обладнали планшетом з GPS-навігацією.

Передбачено у тому числі і забезпечення достатньою кількістю води в пожежному автомобілі – у планшеті нанесені всі наявні пірси для забору води (на сьогоднішній день  в кожній майстерській дільниці створено по одному). Водійпожежного автомобіля може прокласти маршрут до найближчого пірсу. 

У разі виникнення великої лісової пожежі створюється штаб гасіння пожежі.

Штаб оснащений супутниковим інтернетом (Старлінк), ноутбуками з програмою «Пожежник», радіостанціями, квадрокоптерами з GPS-навігацією – для визначення фронту пожежі, планшетами місцевості, є GPS-маячками,

Для інших пожежних автомобілів (інших управлінь, ДСНС) – дизельним генератором.

У штабі керівник гасіння пожежі за допомогою програми «Пожежник» бачить всю інформацію про місце розташування пожежних автомобілів, задіяних на локалізацію та ліквідацію пожежі. Має змогу перенаправляти на більш проблемні місця. Також пожежні автомобілі підвідомчих підприємств оснащені камерами онлайн-зв’язку, для оцінки ситуації в реальному часі та в подальшому – для  оцінки дії працівників на локалізації пожежі.