Не може бути ефективної кліматичної політики без миру на землі

Це ключова ідея промови Президента України Володимира Зеленського на Кліматичному саміті COP27.

Сьогодні на високому рівні було багато виступів щодо кліматичної політики, і майже кожен із них – про Україну зокрема. Про те, яким чином російська агресія вплине на життя кожного жителя нашої планети – не лише українців.

Президент України запросив усіх підтримати українську ініціативу – створення глобальної платформи для оцінки впливу військових дій на клімат і довкілля. Ця ініціатива є вкрай важливою. Адже ми в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України зіткнулися з тим, що методик для обчислення таких масштабних збитків природі просто не існувало до цієї війни.

Війна спричинила енергетичну та продовольчу кризи, що мають найбільший вплив саме у тих країнах, які найбільше страждають від зміни клімату. А ще менш ніж за пів року знищила в Україні 2 млн га лісу.

Президент вкотре нагадав світовим лідерам про окуповану Запорізьку АЕС: «Кому буде важлива, наприклад, кількість парникових газів в атмосфері, якщо після аварії в Запоріжжі частину Європи чи Близького Сходу, а можливо, і північну Африку, не дай Боже, накриє радіаційна хмара?»

росії потрібно скласти зброю та сховати свої ракети, щоб світ нарешті почув, ЩО ми всі можемо зробити разом, щоб врятуватися від кліматичної катастрофи. Всі ми – в Європі, Африці, Азії, Америці, Австралії. Це Володимир Зеленський назвав першочерговою умовою для розвитку кліматичної політики у всьому світі.

Повний текст та відео промови доступні на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України за посиланням https://bit.ly/3UA7Eki

Офіс Президента УкраїниКабінет Міністрів України