100 благородних оленів оселилися на Волині

Це наймасовіший випуск цього виду тварин за роки розвитку мисливського господарства в нашій області.

✔️Оленів у Литві закупило ДП Володимир-Волинське лісомисливське господарство. Спочатку тварин будуть утримувати у вольєрі, що на території Ново-Зборишівського лісництва – щоб звикли до середовища. Тоді їх випустять у дику природу.

Чому така робота особливо важлива у цей час.

Значна частина лісових територій знищена війною. Постраждали і дикі тварини. Точних збитків іще неможливо оцінити. Але дуже важливо працювати для відновлення природи. На цьому постійно акцентує Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець.

Волинь зараз є тим регіоном, що має можливість і активно працює у цьому напрямку.

– Це робота на майбутнє. Наші ліси мають бути повноцінно заселені тваринами, притаманними місцевості. Ми й раніше робили особливий акцент на збільшення популяції основних видів. А зараз, коли через війну природа зазнає масштабних втрат, маємо працювати у цьому напрямку ще краще, – зазначає начальник управління Олександр Кватирко.

✔️Цього дня лісівники підприємства випустили на волю також диких кабанів.

✔️Працюють тут і над розселенням фазана.

Уже 3 роки у Ново-Зборишівському лісництві ДП Володимир-Волинське лісомисливське господарство вирощують цих птахів. Вони гарно дають потомство і добре приживаються у наших умовах.

Зараз у цьому фазанарії – більше півтори тисячі особин різного віку, розповідає головний мисливствознавець підприємства Григорій Биховець.

Нещодавно птахів також випускали на волю.