Любов до природи та диких звірів – це головна вимога до посади єгеря

Бути єгером – щоденна клопітка праця. Вміння розбиратись у звичках і житті тварин, розрізняти їх за слідами, знати, як допомогти за потреби, – це перш за все. А ще в обов’язки єгеря входить патрулювання угідь вдень та вночі, створення гарних умов для диких звірів – з достатньою кормовою базою.

Особливо це важливо у зимовий період, коли необхідно забезпечити диких звірів додатковою їжею. Для цього лісівники готують підгодівельні майданчики.

«Наразі тут проростає молоде жито, є кормові віники, кукурудза та сіно, – вони допомагають звірам пережити зиму, коли самостійно їжу не легко знайти», – розповідає єгер Гірківського лісництва ДП Любешівське лісомисливське господарство Олександр Дударчук про один із підгодівельних майданчиків підриємства.

В угіддях підприємства мешкають різні тварини. Зокрема у вольєрі Залізницького лісництва живуть 18 благородних оленів – вони мають щоденне дворазове харчування.

«В холодний період року раціон рогатих красенів збагачується більш калорійними кормами, добавляється жом, кукурудза, сіно, корнеплоди», – розповідає Андрій Масюк, мисливствознавець ДП «Любешівське ЛМГ».

Загалом на підприємстві налічується 11 підгодівельних майданчиків. На сьогодні працівниками підприємства заготовлено 4 т сіна, 4200 шт. кормових віників, 21 тонна зернових, 3 т корнеплодів, 10 т жому, 200 кг солі.