Зроблено історичний крок у відносинах України та Румунії у сфері захисту довкілля

“Спільно з Міністром захисту навколишнього середовища, вод і лісів Румунії Tánczos Barna підписали Угоду про імплементацію Конвенції Еспо.

Це надважливо, адже ми до цього йшли довгих 18 років. Угода розповсюджується на Карпатський регіон та спільні транскордонні річкові басейни, включаючи дельту Дунаю. Тож нарешті Україна та Румунія зможуть дійти згоди щодо виконання вимог Конвенції Еспо при будівництві каналу «Дунай-Чорне море» та інших спільних транскордонних проєктах.

Угода, це лише перший етап реалізації «Дорожньої карти», яку для України розробив Комітет з імплементації Конвенції. Далі нам потрібно ще виконати «домашнє завдання» та провести численні консультації з Румунією.

Румунія важливий та стратегічний партнер України, який підтримує наші євроінтеграційні прагнення. Про зміцнення наших двосторонніх відносин свідчить і відкриття Прем’єр-міністром України Денис Шмигаль спільно з Прем’єр-міністром Румунії Ніколає Чуке нового пункту пропуску українсько-румунського кордону «Красноїльськ — Вікову де Сус».

Підписання угоди – це також і євроінтеграційний крок, адже вона забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України та засвідчує нашу політичну волю і готовність співпрацювати за механізмами й процедурами, визначеними Конвенцією Еспо.

Дякую експертам EU4Environment, які допомагали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України працювати над проєктом угоди.

Дякую Уряду Румунії, ЄЕК ООН та усім стратегічним партнерам України!” – написав на сторінці у Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.