На Волині професія вальника лісу є однією із найбільш затребуваних

На Волині, де лісистість є однією із найбільших по Україні, професія вальника лісу є однією із найбільш затребуваних, хоча і входить в п’ятірку найнебезпечніших. У лісовій галузі працівникам, що займаються валкою дерев особлива шана. Особливо тепер, коли в країні триває війна, і потреба у деревині досить висока, як для Збройних сил на будівництво фортифікаційних споруд, так і для забезпечення людей паливним ресурсом не лише у нашій області, але і у прифронтових регіонах.

У ДП «Колківське лісове господарство» є 15 штатних вальників лісу. І це зовсім не випадкові люди, адже вальник лісу – це обов’язково повинен бути справжній професіонал своєї справи, який вміє не лише пиляти дерева, але і грамотно планувати весь процес роботи, оскільки в цій справі будь-яка помилка може призвести до тяжких наслідків.

Андрій Олександрович Сидорчук – вальник лісу із чималим досвідом (близько 10 років) розповідає: «Головним плюсом такої роботи є висока затребуваність, що обґрунтована своєю складністю, і далеко не кожному вона під силу. Потрібно, в першу чергу, володіти грубою фізичною силою, оскільки без неї просто не реально валити дерева, так як сама легка бензопила важить не менше 4,5 кг. Також потрібно бути достатньо витривалим, мати хорошу координацію, слух, зір та вміти технічно мислити. Проте головне, що необхідно добре знати – це технологію валки дерев: як проводиться запив деревостану (розміри, кут запила), як правильно його виконати, в яке місце впаде дерево і наскільки правильно. Необхідно також враховувати погоду, напрямок вітру при валці дерев, стан дерева, перешкоди сусідніх дерев при роботі. І основне – техніка безпеки при валці дерев, яка обов’язково повинна бути вивчена та застосована на практиці».

Зима вже близько, а працювати на ділянках взимку найважче. Проте ми продовжуємо працювати, та навіть у люті морози робота у лісі кипітиме.

Наші Захисники роблять усе можливе, щоб зберегти нас від окупантів, а лісівники не дадуть замерзнути українцям у цю найтяжчу зиму.