ДП «Володимир-Волинське ЛМГ»

Державне підприємство «Володимир-Волинське лісомисливське господарство»
Юридична адреса: 44700, Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська,130
тел. 098-937-09-50 – приймальна

електронна адреса – vvolynsk@lisvolyn.gov.ua

Сторінка у Фейсбуці
Фактична адреса: 44700, Волинська обл., м. Володимир-Волинський, вул.     Ковельська, 130.

Директор – Філюк Володимир Володимирович

 

Головний лісничий –  Іваницький Микола Іванович
Головний інженер – Єдинак Микола Дмитрович
Головний бухгалтер – Христич Мирослава Петрівна
Головний економіст – Пилипюк Ірина Миколаївна

Лісничий Губинського лісництва – Іщук Ігор Анатолійович
Лісничий Микуличівського лісництва – Конон Микола Миколайович
Лісничий Павлівського лісництва – Конон Микола Петрович
Лісничий Стенжаричівського лісництва – Приступа Олег Петрович
Лісничий Устилузького лісництва – Войтюк Юрій Анатолійович

Лісничий Ішівського лісництва – Михалевич Олег Ігорович

 

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН КЕРІВНИЦТВОМ ПІДПРИЄМСТВА

Директор: Понеділок 9.00-13.00; четвер 14.00 -17.00
Головний лісничий:. Вівторок 9.00-13.00
1.1. Структура ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» та загальні дані
Державне підприємство «Володимир-Волинське ЛМГ» Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства займає південно-за¬хід¬ну частину Волинської області. Держлісфонд підприємства розміщений на території Іваничівського, Володимир-Волинського, Локачинського і Турійського адміністративних районів. Поштова адреса підприємства: 44700 Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 130.
До складу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» входить 6 лісництв, коротка характеристика яких наведена у табл. 1.1.

Володимир-Волинський лісгосп був організований у 1940 році на базі державних і приватних лісів після возз’єднання Західної і Радянської України. На підставі постанови РМ УРСР №1834 від 30 листопада 1959 року був реорганізований в лісгоспзаг, а в 1991 році наказом №133 від 31.10.1991 році перейменований в держлісгосп.
У зв’язку з утворенням Волинського обласного управління лісового господарства та з метою приведення у відповідність Статуту і найменування підприємства, наказом №229 від 23.03.2005 р. затверджено новий Статут державного підприємства «Володимир-Волинське лісомисливське господарство».
Попереднє лісовпорядкування було проведене в 2012 році Львівською державною лісовпорядною експедицією. У 2013 році на підприємстві було проведено сертифікацію лісів.
1.2. Лісорослинні, грунтові та гідрологічні умови
Згідно схеми лісорослинного районування, територія ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» відноситься до двох лісорослинних зон – Західного Полісся та Західного Лісостепу. Межа між цими районами проходить по лінії Устилуг – Володимир-Волинський – Затурці.
На території Волинської височини, яка є складовою частиною За¬хід¬ного Лісостепу, розміщений держлісфонд Микуличівського лісництва, Павлівського лісництва (урочище Новосілки), Устилузького лісництва (урочища Нехворощі та Дубинка), а також урочища „Хмарна долина“ Губинського лісництва. Решта частина території підприємства відноситься до лісорослинної зони Західного Полісся. Слід відзначити, що повністю до цієї лісорослинної зони входить держлісфонд Ішівського та Стенжаричівського лісництв. Більша частина лісових масивів Устилузького, Микуличівського і Губинського лісництв хоч і відносяться до Західного Полісся, все ж ця територія є перехідною від Полісся до Лісостепу. відмінність між лісорослинними зонами чітко проявляється у формуванні типів лісу, складу деревної рослинності, типів грунтів, трав’яної рослинності.
Приналежність території держлісмисгоспу до двох різних лісорослинних зон проявляється у різноманітності типів ґрунтів. За даними грунтово-типологічних обстежень лісів, площа підприємства за типами ґрунтів розподіляється наступним чином:
а) підзолисті ґрунти 40,5 % , з яких дерново-підзолисті займають 28,1%, підзолисто-дернові – 12,1%, болотно-підзолисті – 0,3%;
б) сірі-лісові ґрунти – 21,6%; в) дернові ґрунти – 18,1%, з яких дерново-глейові становлять 17,8%, а дерново-кар¬бо¬натні – 0,3 %; г) болотні ґрунти – 14%, з яких низинного типу складають 8 %, перехідного типу – 5,9%, верхового типу – 0,1 %, води – 0,8%, дороги, просіки, протипожежні розриви, лінії електропередач – 1,3%; д) лучні ґрунти – 3,7%, з них лучно-болотні – 3,7%.
Територія підприємства розташована в ба¬сейні річок Західний Буг, Луга, Турія і Стохід. На території держлісфонду лісгоспу є озера Сомине, Святе, Охотники, Павлівське озеро, в яке впадає і знову витікає річка Луга. Крім цих озер, є ще ряд значно менших за площею, а також штучних ставків і водоймищ. Всі ці озера й річки є місцем поселення і проживання водоплаваючих птахів.
Ступінь дренованості району розташування підприємства гідрографічною сіткою в цілому можна вважати задовільною. Рівень ґрунтових вод в залежності від рельєфу, місцезнаходження та глибини залягання водоупорної породи коливається в межах від 0,5-1,0 до 3,0 м.
За вологістю більша частина ґрунтів, особливо лісостепової частини, відноситься до категорії свіжих, а менша – до вологих і сухих.
1.3. Кліматичні умови
Від кліматичних умов території значною мірою залежить продуктивність лісових насаджень. Клімат розташування району ДП «Володимир-Во¬лин-ське ЛМГ» помірний, вологий, з м’якою зимою, нестійкими морозами і частими відлигами, теплим літом, значною кількістю опадів, затяжною весною і осінню. Південна лісостепова частина підприємства відмічається порівняно помірною континентальністю клімату. Коротка характеристика кліматичних умов району, які мають значення для ведення лісового господарства.
Із кліматичних факторів, які негативно впливають на ріст і розвиток деревної рослинності, слід назвати ранньоосінні то пізньовесняні заморозки, а також ураганні вітри. Виникнення останніх характеризується періодичністю (кожні 3-4 роки) і в цей період вони завдають значної шкоди лісовому господарству. Наслідки нищівної дії вітрів на лісові масиви можна побачити в держлісфонді підприємства і в нинішній час.
В цілому, кліматичні умови району розташування ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» є сприятливими для успішного росту багатьох цінних деревних і чагар¬ни¬ко¬вих рослин – сосни, модрини, ялини, дуба, ясеня, кленів, граба, липи, берези, вільхи чорної, осики, черешні, горіха грецького, акації білої, аличі; чагарників – ліщини, аронії чорноплодої, шипшини, бирючини, глоду, бузини, свидини, ірги, жимолості та ін.
Влітку та взимку переважають вітри західного напрямку. Вони згладжують влітку та взимку температурні умови, створюють умови достатнього зволоження. Середньорічна швидкість вітру становить 3 м/сек.
Клімат території є вологим – середньорічна вологість повітря становить близько 80%.

Рис. 1.6. Лісовідновлення та лісорозведення
На наступне десятиріччя запроектовано провести лісовідновлення на загальній плоші 1489,3 га. Лісорозведення можна провести на площі 140,1 га не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок 9галявин). Із них шляхом створення лісових культур – 17,7 га, природним зарощуванням 122,4 га.
1.7. Насінництво і лісові розсадники
Виходячи із середніх щорічних обсягів лісокультурних робіт, визначена загальна потреба в садивному матеріалі, яка становить 1274,4 тис.шт. сіянців. Вона прийнята для розрахунку посівного і шкільного відділень розсадника і потреби в насінні. Для заготівлі лісового насіння у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» є 26 Постійних лісонасінних ділянок на загальній площі 260,8 га.; 1 Тимчасова лісонасінна ділянка площею 2,5 га.; 6 Лісонасінних плантацій площею 13,4 га.; 1 Плюсове насадження площею 55,5 га.; 66 шт. Плюсових дерев; 12 Генетичних резерватів загальною площею 110,8 га. Для вирощування посадкового матеріалу на території лісгоспу існує Павлівський лісовий розсадник загальною площею 4,8 га.

1.8. Охорона і захист лісу
Із найважливіших питань охорони лісу в останні роки стала боротьба з незаконною вирубкою дерев. У ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» не значна кількість самовільних рубок лісу, в середньому до 15-20 випадків щорічно.
За виявленими лісовою охороною порушеннями справи передають в адміністративну комісію райвиконкому і вирішуються вони переважно на користь підприємства. З порушників стягують вартість шкоди, нанесеної ними лісовому господарству.
Іншим напрямком охорони лісів є захист їх від пожеж. Протягом останніх років на території ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» не зафіксовано випадків загорянь. Територія підприємства відноситься до наземної зони охорони лісів.
Протягом останнього ревізійного періоду не було зафіксовано значних осередків розвитку шкідників, що свідчить про належну профілактику та добрий захист насаджень від цього негативного фактора.
На відміну від шкідників, у лісах підприємства значний розвиток мають хвороби лісу. Так у лісовому фонді найбільше поширення із хвороб лісу мають: стовбурні гнилі, трутовик несправжній осиковий, коренева губка, трутовик несправжній .
Проведені санітарно-оздоровчі заходи впродовж останніх трьох років сприяли поліпшенню санітарного стану насаджень, зменшення площі деревостанів з осередками шкідників і хвороб лісу. Запроектовані щорічні обсяги заходів із лісозахисту вказані в табл. 1.5.

В залежності від появи та розвитку осередків шкідників і хвороб лісу, зміни санітарного стану насаджень, обсяги заходів із лісозахисту уточнюються і регулюються.
1.9. Використання недеревних ресурсів лісу
На відміну від продукції з деревини, всі інші види продукції, які дає ліс, називаються недеревною продукцією. Її отримують шляхом побічних користувань, які включають випасання худоби, заготівлю сіна, розміщення пасік тощо. До недеревних ресурсів лісу, які заготовлюються на території підприємства, відносяться березовий сік, лікарська сировина, дикорослі плоди, гриби, сінокосіння, пасіка. До недеревних ресурсів лісу в зоні діяльності підприємства також можна віднести і сільське господарство.
2.1. Економічна характеристика району
Район розташування ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» характеризуєтьєся промисловим і сільськогосподарським спрямуванням. Промисловість району базується на використанні місцевих сировинних ресурсів. Провідне місце в промисловому виробництві займає паливна, харчова і легка промисловість. Розвинуте машинобудування, металообробка, виробництво будівельних матеріалів і добування вугілля в шахтах м. Нововолинська.
В сільському господарстві провідне місце займає вирощування зерна, головним чином пшениці і технічних культур, цукрового буряка, картоплі, льо¬ну, а також тваринництво м’ясо-молочного напрямку. Середня врожайність основної зернової культури – пшениці коливається в межах 25-35 ц/га. Значні площі сільськогосподарських угідь відведені під вирощування картоплі.
ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» обслуговує і забезпечує деревиною населення і організації чотирьох адміністративних районів – Володимир-Волинського, Іваничівського, Турійського і Локачинського. Підприємство щорічно заготовляє по всіх видах рубок близько 60 тис. м3 ліквідної деревини. В основному в лісах лісгоспу заготовляють пиловник, фансировину, техсировину, будівельний ліс та дрова. Частину деревини вивозять за межі району і України.
Район діяльності ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» характеризується порівняно добре розвинутою сіткою шляхів транспорту загального користування. По території підприємства з півночі на південь проходить залізна дорога Ковель – Сокаль із залізничними станціями Овадне, Володимир-Волинський, Бубнів, Яневичі та Іваничі загальною протяжністю 48 км. Крім цього, є залізнична дорога Володимир-Волинський – Устилуг – Ізов – державний кордон з республікою Польща, а також під’їздна залізна дорога Іваничі – Нововолинськ.
Лісистість розташування району підприємства складає 48,6%. Загальна потреба в деревині району забезпечується за рахунок лісів ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» на 73%. Основні лісові масиви підприємства лежать на головному Європейському вододілі, який ділить ріки області на басейни Чорного і Балтійського морів. В зв’язку з цим, ліси Володимир-Волин¬сь¬кого лісгоспу з їх багаточисельними болотами, озерами, малими і великими річками є перш за все великим акумулятором та резерватом вологи і виконують ви¬ключно важливу водоохоронну функцію. Поряд з цим, ліси підприємства відіграють важливу кліматорегулюючу, санітарно-гігієнічну, водоохоронну, грунто-захисну і оздоровчо-естетичну роль.
Крім заготівлі деревини, значного розвитку набули такі види побічних користувань лісом, як сільськогосподарське користування, сінокосіння, заготівля березового соку, заготівля дикоростучих плодів, ягід, грибів, горіхів, лікарських рослин, бджільництво, рибальство, інше підсобне господарство. Поряд з цим, значного розвитку набуває перспективне в даному регіоні мисливське господарство.
2.2. Економічна характеристика підприємства
Державне підприємство «Володимир-Волинське ЛМГ» є комплексним лісовим підприємством, у рамках якого поєднуються різногалузеві види основної діяльності – лісове господарство, лісоексплуатація та переробка деревини.
Основним напрямком ведення лісового господарства в лісгоспі є вирощування лісу для задоволення потреби в деревині промисловості держави, місцевих організацій і населення, своєчасне проведення лісо-відновних заходів, охорона лісу від шкідників, пожеж та самовільних рубок, заготівля продукції побічного користування. Ведення лісового господарства базується на принципах безперервного і невиснажливого використання ресурсів лісу без шкоди як для нього самого, так і навколишнього середовища.
Господарська діяльність підприємства представляє собою комплексну систему лісогосподарських заходів, які забезпечують збереженість природних умов, відтворюваність природних ресурсів, підтримання продуктивності та цінності природних багатств, ведення побічного користування лісом, а також забезпечення раціонального використання та розширеного відтворення лісів.
Господарську діяльність лісгосп проводить з метою найбільш ефективного використання природних ресурсів. Підприємство в достатній мірі забезпечено кваліфікованою робочою силою для ведення усіх робіт, пов’язаних із лісовідтворенням, лісовирощуванням, лісокористуванням, рекреаційною діяльністю.