Як на Волині кабанців на волю випускали

IMG_1509В урочищі «Кунища», що знаходиться на території Галузіївського лісництва ДП «Маневицьке ЛГ», єгері випустили на волю близько тридцяти диких поросят.
– У Гайсинському звірогосподарстві Вінницької області ми закупили п’ять свиноматок і одного вепра, щоб поновити «дику кров волинських лісів», – каже головний мисливствознавець ДП «Маневицьке ЛГ» Микола Корець. – Напередодні збудували для них просторого вольєра. Тож «вінницькі переселенці» почуваються тут комфортно: і обжилися, і обзавелися потомством, і з єгерами подружилися. Вже й своє малюківство підгодували… Ось подивіться, які красунчики.
Малюківство шнурочком в’ється-порохкує стежкою за вепром. За кілька метрів від виходу із вольєра той насторожено зупиняється, певне вловив нашу неголосну мову чи нюхом відчув присутність жіночих парфумів та чоловічого тютюну. Зупинився, роззирнувся, принюхався… Все стадо, а воно розтягнулося на кількадесять метрів, впинилося. Вепр тим часом злякано кидається у наш бік, біжить поруч із нами, з допоміжного вольєрчика під сіткою проривається в основний, ведучи величеньку малюківську ватагу назад під захист благородних єгерів.
– Підгодовуємо їх зерновими і кукурудзою, а головне – тут вони у безпеці, – коментує таке несподіване рішення вепра головний мисливствознавець, – тож і біжать під наш захист: більше довіряють перевіреним угіддям, аніж незнайомим.
Вольєр знаходиться у мальовничій лісовій місцевості – столітні дуби та сосни, ягідники та моховища. Далеко від людських осель, гуркітливих автострад. Тишу лиш пташка співом лякає чи звір який подасть голос. У лісових масивах ДП «Маневицького ЛГ» налічується понад 200 кабанів, 600 козуль, 23 лосі, 10 оленів, 500 бобрів, не кажучи про більш дрібну дичину. А ще цього року в Одеській області лісівники Волині закупили близько 40 фазанів. Цих красунчиків також побачили.
– В давнину їх тут була незліченна кількість, та з часом перевелися, – розповідає Микола Миколайович. – Хочемо відтворити їх поголів’я.
«Одесити», побачивши об’єктиви фотоапаратів, сполошилися, та за якусь мить вже позують і з такою ж цікавістю, як і ми їх, розглядають людей.
Щоб звір тримався лісу, не занадився до людських городів, в угіддях засіяно 40 га зерновими – кукурудзою, вівсом, ячменем. Діє 28 підгодівельних майданчиків, де на 12-ти цілорічно ведеться підгодівля.
– У доброго господаря звір по чужих городах не ходитиме, – задоволено каже директор Маневицького держлісгоспу Володимир Радіон. – Ми його підгодовуємо і охороняємо. Природа вимагає захисту і прихильного ставлення від людей.
…Лиш із третього разу стадо із вольєру вийшло на волю у лісові хащі. Далі йому належить жити за законами дикої природи.
Сергій Цюриць,

прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства
На фото автора: голова Державного агентства лісових ресурсів України Валерій Черняков біля вольєра; вепр веде ватагу в бік людей; фазани.

IMG_1518IMG_1532