Сертифікація лісів Волині

З метою вдосконалення чинної системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції на екологічно чутливих ринках, з ініціативи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, незалежною аудиторською компанією „NEPCon” (вересень 2013 року) в державних лісогосподарських підприємствах “В.Волинське ЛМГ, “Городоцьке ЛГ”, “Горохівське ЛМГ, “К.Каширське ЛГ”, “Ківерцівське ЛГ”, “Ковельське ЛГ”, “Колківське ЛГ”, “Любешівське ЛМГ”, “Любомльське ЛГ”, “Маневицьке ЛГ”, “Поліське ЛГ”, “Прибузьке ЛГ”, “Ратнівське ЛМГ”, “Старовижівське ЛГ”, “Турійське ЛГ”, ДП “Цуманське ЛГ”, “Шацьке УДЛГ”
проведена лісова сертифікація, тобто оцінка відповідності ведення лісового господарства в лісах управління і ланцюжка постачання продукції принципам та критеріям FSC (Лісової Опікунської Ради).
Сертифікація (після завершення якої вручається сертифікат, а інформація про сертифіковану продукцію вноситься до публічно доступної бази даних FSC на info.fsc.org ) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандартів FSC стосуються екологічного, соціального та економічного аспектів лісогосподарської діяльності. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами, тобто акредитованими FSC організаціями. NEPCon ” є саме таким сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC. Це означає, що до продукції лісів, сертифікованих „ NEPCon ” можна застосовувати торгівельний знак FSC.
„Принципи та критерії FSC” застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів FSC покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.
Завдання лісової сертифікації:
Вимоги FSC спрямовані на усвідомлення громадськістю важливості:
• удосконалення ведення лісового господарства;
• сприяння найбільш повному й ефективному використанню лісових ресурсів;
• недопущення надмірного лісокористування;
• включення усіх витрат, пов’язаних з веденням лісового господарства, у ціну лісової продукції;
• зниження збитків і втрат.

Переваги лісової сертифікації:
• вихід на ринки держав, які використовують переважно деревну продукцію з сертифікованих лісів;
• незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо походження лісової продукції;
• демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.

 

Кожнорічна  оцінка системи лісоуправління Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства

в Україні

15.01-19.01.2018

 

 

Вступ –  НЕПКон проводить кожнорічну оцінку системи лісоуправління і ланцюга поставок Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства,   розташованого в Україні. Оцінка буде проводитися з 15.01.2018р. по 19.01.2018 р

 

Масштаб сертифікаційної оцінки – Кожнорічна оцінка системи лісоуправління буде включати екологічні, лісівничі та соціально-економічні аспекти ведення лісового господарства на лісовій території ДП « В.Волинське лісомисливське господарство»,  ДП « Старовижівське лісове господарство» та ДП «Турійське лісове господарство» – керовані  Волинським ОУЛМГ з використанням Тимчасового стандарту НЕПКон для оцінки лісоуправління в Україні FM-32 – Ukraine за схемою Лісової опікунської ради». Для отримання Стандарту, будь ласка, зверніться в НЕПКон за адресою, телефоном або електронною поштою, поданими в кінці оголошення; стандарт також можна знайти за посиланням в інтернеті www.nepcon.net.акредитований Forest Stewardship CouncilTM (FSCTM), і даний процес оцінки повинен  проводитись з дотриманням процедур, які затверджені FSC.

 

Склад команди аудиторів – Оціночна команда буде очолюватися провідним аудитором Ігорем Букшою (Харків). У складі команди будуть:провідний аудитор Георгій Бондарук, аудитори Олександр Целіщев, Ігор Соловій.

 

План оцінки – нижче наводяться короткий опис сертифікаційного процесу і попередній план дій:

 

 • Організація оцінки – Команда НЕПКон збереться у м. Луцьк 15  січня  2018 року.
 • Польові роботи – Команда буде відвідувати ділянки ДП « В.Волинське лісомисливське господарство»,  ДП «  Старовижівське лісове господарство» та ДП « Турійське лісове господарство»- керовані  Волинським ОУЛМГ  з  15 по 19 січня  2018 року.
 • Консультації із зацікавленими сторонами – Під час польових робіт команда буде зустрічатися з місцевими зацікавленими сторонами стосовно ведення лісового господарства в населених пунктах, що знаходяться поблизу оцінюваної території. Консультації будуть включати в себе приватні інтерв’ю та обговорення, а також публічні зустрічі з зацікавленими сторонами.
 • Публічні зустрічі з зацікавленими сторонами – зустріч буде проведена в головному офісі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства  (ОУЛМГ). Дата і місце проведення зустрічі будуть анонсовані пізніше.
 • Представлення результатів оцінки – Перед закінченням оцінки команда зустрінеться з керівництвом Волинського ОУЛМГ та іншими сторонами для підведення підсумків та представлення попередніх висновків оцінки.
 • Складання проекту звіту – Впродовж 30 днів після закінчення оцінки команда підготує конфіденційний проект звіту про оцінку, який буде наданий  для коментарів керівництву Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства (ОУЛМГ) і щонайменше двом незалежним рецензентам.

 

  Ваш внесок – У рамках процесу кожнорічної оцінки системи лісоуправління ми запрошуємо зацікавлені сторони дати свої коментарі та відгуки щодо ведення лісового господарства на ділянках ДП « В.Волинське лісомисливське господарство»,  ДП « Старовижівське  лісове господарство» та ДП «Турійське лісове господарство» – керовані  Волинським ОУЛМГ і їх відповідності вимогам стандарту оцінки , зазначеного вище. Схвалюються будь-які коментарі, відкриті та конфіденційні, в будь-якій формі, найбільш легкій і  надійній для Вас. Ваш внесок має цінність на будь-якій стадії процесу оцінки, однак ми би вважали за краще отримати Ваші коментарі до оцінки, під час оцінки, або до 15.01.2018 р. так, щоби вони були враховані до прийняття рішення продовження сертифікації 19.01.2018 р. Ви можете передати свої коментарі одним із нижче наведених способів.

 

 1. Зустрітися з командою аудиторів НЕПКон під час оцінки або відразу після неї.
 2. Позвонити по телефону і залишити свої коментарі Олесі Каспрук, головному аудитору  НЕПКон,  який координує дану оцінку від імені  НЕПКон.
 3. Надіслати свої коментарі в письмовій формі поштою, факсом або  на електронну адресу Олесі Каспрук.  Ваші  коментарі, якщо не вказано інше,  залишаться конфіденційними і будуть використані лише для оцінки  підприємств Волинського ОУЛМГ.

 

Дані про джерело будь-якої наданої інформації залишаться конфіденційними і доступними лише для співробітників  FSC і НЕПКон.

 

Зацікавлені сторони, які бажають оскаржити  будь-який аспект сертифікаційного процесу або прийняття рішення щодо сертифікації, її продовження можуть зробити це відповідно до Процедур   НЕПКон щодо вирішення скарг, апеляцій і спорів, розміщених  на сайті www.nepcon.net. 

 

Контактна інформація НЕПКон

 • Ел.пошта:
 •               _ok@nepcon (Олеся Каспрук)
 • Телефон:
 •         +380503703104(Олеся Каспрук)
 •         
 • Веб-сайт – www.nepcon.net.

( представник НЕПКон в Україні).

звіти FSC 11 підприємств

Лісоуправління

Д-ЛУ1 Д-ЛУ2 Ланцюг поставокД-ЦП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оновлено сертифікат у звязку з введенням додаткових двох лісогосподарських підприємств – ДП СЛАП “Камінь-Каширськагроліс” та ДП СЛАП “Любешівагроліс”.

сертифікат

Кожнорічна  оцінка системи лісоуправління Волинського обласного равління

лісового та мисливського господарства в Україні

06.02-10.02.2017

НЕПКон проведено кожнорічну оцінку системи лісоуправління і ланцюга поставок Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства,  розташованого в Україні. 

Склад команди аудиторів – оціночна команда очолювалася провідним аудитором Олесею Каспрук (Україна). У складі команди були: аудитор Олена Соловій, аудитор Ярослав Геник.