Як збільшити площі лісів на Волині, обговорили під час розширеної наради
Олександр Кватирко: «Розглядаємо мисливство як напрямок розвитку туристичного потенціалу країни»
Ліс для продажу: все про заготівлю деревини та її реалізацію
Господарський, туристично-рекреаційний та соціальний потенціал лісових доріг

На Камінь-Каширщині відбулася спільна нарада лісівників та поліції

Питання, що обговорювалися сьогодні, – діяльність пилорам на території місцевих громад, обіг деревини.

Провели робочу нараду директори місцевих лісогосподарських підприємств Олександр Грицай (ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс») та Володимир Корецький (ДП «Камінь-Каширське ЛГ»), начальник Камінь-Каширського відділу поліції Сергій Редько, його заступник Володимир Веремчук.

Серед присутніх – працівники державної лісової охорони обох лісгоспів.

Продовжити читання→

Пам’яті багаторічної керівниці консервного цеху ДП «Ківерцівське ЛГ» Валентини Романюк

Щира і доброзичлива колега, професіонал своєї справи, патріот лісівничої галузі і, зокрема, її харчового консервного підрозділу, що в час перебудови стало неабияким випробуванням для трудівниці.

Її любили і поважали в колективі, дорожили її думкою. Керівництво високо шанувало її організаторські здібності, фахові знання, наполегливість. Вона була працелюбом, яких пошукати: ініціативна, дбайлива, старанна. Завжди переймалася, аби консервний цех розвивався, модернізував свої технічні потужності, оновлював асортимент продукції, дбала про колектив, його добробут та соціальний захист.

Загалом, присвятила цій ділянці роботи понад півстоліття. Фактично, була однією із перших технологинь, харчовиків-консервниць, організаторів-менеджерів у лісовій галузі усього колишнього союзу. Бо ж заготівлю і переробку цього цілющого напою розпочав саме Ківерцівських лісгоспзаг. Вперше в Радянському Союзі в 1968 році тут заготовили 43 тонни соку. А в 1972 році почав діяти свій консервний цех. Один із перших на Волині і в колишньому Союзі.

Продовжити читання→

Відійшов у вічність ветеран галузі Іларіон Маковський

10 вересня, на 90-му році життя, після важкої хвороби відійшов у вічність Іларіон Маковський.

Проживав Іларіон Миколайович у с. Прилуцьке. Майже півсотні років працював у лісовій галузі, був громадським діячем, депутатом Прилуцької сільської ради 6-7-го скликань. Відзначений багатьма державними нагородами. У свої поважні літа, оглядаючись на прожиті роки, впевнено дивився у майбутнє, умів передбачити перспективу, дати мудру пораду молодшим поколінням. 

Вболіванням за майбутнє лісу, розвиток галузі був пройнятий його виступ на урочистостях-2019 з нагоди Дня працівника лісу. Іларіон Маковський, який майже півсотні років пропрацював у цій галузі, звернувся до представників влади різних рівнів з проханням підтримати ліси та припинити на державному рівні утискати лісівників у різних моментах.

Продовжити читання→

На Камінь-Каширщині ведеться слідство щодо знищення лісу

Одне з приватних сільськогосподарських підприємств, проводячи розкорчування площ, зайшло в межі держлісфонду. В результаті пошкоджено значні площі лісу, що межує із землями громади, які віддали в оренду під ведення сільського господарства.

Встановили факт працівники державної лісової охорони ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» та Волинського ОУЛМГ.

Справу передали в поліцію. Триває слідство.

Це – територія с. Сошичне Камінь-Каширського р-ну. Саме тут працівники державної лісової охорони та поліції періодично фіксують значну кількість деревини невідомого походження на приватних пилорамах. Подібні ситуації є найпоширенішим джерелом походження нелегальної лісопродукції.  

Продовжити читання→

Запустили Телеграм-бот лісової галузі

Відтепер у кілька кліків можна повідомити Держлісагентство про виявлені лісові пожежі, незаконні рубки, полювання, надіслати запит на інформацію чи повідомити про невиконання договорів. А ще новий телеграм-бот надає перелік корисних посилань на важливі вебресурси у лісовій сфері.

Сьогодні в Укрінформі заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (СDTO) Руслан Стрілець та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (CDTO) Віктор Смаль презентували чат-бот лісової галузі й розповіли, як рухається цифровізація довкільної сфери.

Продовжити читання→

У Львові розпочався Всеукраїнський семінар служб управління персоналом

Сьогодні на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочав роботу Всеукраїнський семінар служб управління персоналом територіальних органів, підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування з правових аспектів управління персоналом в галузі лісового господарства. 

Відкриття семінару відбулося під головуванням Анатолія Дейнеки – начальника Львівського ОУЛМГ, Олександра Сушинського – директора Львівського РІДУ НАДУ, Алли Святецької – начальниці відділу з персоналу Державного агентства лісових ресурсів України. 

Продовжити читання→

Формуємо #лісовий_архів

До Дня працівника лісу збираємо кращі архівні фотографії з історії лісової галузі Волині.

У ваших сімейних фотоальбомах є раритетні світлини ваших предків-лісівників, ваші діди-прадіди залишили після себе фото із роботи у лісі, – діліться.

Волинь завжди була кузнею кадрів для лісової галузі країни. Щоб молодь про це знала, потрібні артефакти. Що може краще передати дух та настрої доби, ніж фото?

Будь ласка, до 12 вересня 2021 року опублікуйте на власній сторінці у ФБ чітко підписане архівне фото (опис фото, коли воно було зроблене, герої фото) із життя і роботи лісівників минулих поколінь, публікацію позначте хештегом  #лісовий_архів

Продовжити читання→

Лісівники Волині традиційно долучилися до організації фестивалю «Лісова пісня»

На Волині пройшов ХХ Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня». Він відбувався у Луцьку та на Ковельщині.

Подорож до урочища Нечимне, яке надихнуло Лесю Українку написати драму-феєрію «Лісова пісня», вже традиційно відбувається за підтримки Волинського ОУЛМГ та ДП «Ковельське ЛГ».

Безпосередньо в урочищі гостей зустрічали лісничий Скулинського лісництва ДП «Ковельського ЛГ»  Леонід Лисюк, завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко та керівниця Скулинського учнівського лісництва Світлана Савченко зі своїми вихованцями.

Продовжити читання→

Кубок лісівників Волині з футболу виборола команда ДП «Любомльське ЛГ»

Фінальні ігри чемпіонату-2021 відбулися на стадіоні смт Ратне. Змагалися за перемогу колективи ДП «Ратнівське ЛМГ» та ДП «Любомльське ЛГ». 1-0 – рахунок на користь гостей.

Серед уболівальників – начальник управління Олександр Кватирко, голова Ратнівської селищної ради Віталій Бірук, ратнівчани та гості селища, директори лісогосподарських підприємств, працівники Волинського ОУЛМГ.

Голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк розповідає, що з кожним роком, відколи розпочався чемпіонат, напруга зростає, як і рівень підготовки команд.

Продовжити читання→